تعریف بیت کوین Bitcoin

بیت کوین (BTC) یک ارز دیجیتال است که از طریق الکترونیکی مورد استفاده و توزیع قرار می گیرد.بیت کوین Bitcoin یک شبکه ی غیرمتمرکز همتا به همتا است. هیچ موسسه یا شخص واحدی آن را کنترل نمی کند.بیت کوین Bitcoin قابل چاپ نیست و میزان آن بسیار محدود است – فقط ۲۱ میلیون بیت کوین Bitcoin می تواند ایجاد شود.

چه کسی بیت کوین Bitcoin را ایجاد کرده است ؟

بیت کوین Bitcoin برای اولین بار به عنوان یک نرم افزاراپن سورس توسط یک برنامه نویس ناشناس یا گروهی از برنامه نویسان تحت نام مستعار Satoshi Nakamoto در سال ۲۰۰۹ معرفی شد. شایعات زیادی در مورد هویت واقعی خالق بیت کوین BTC مطرح شده است ، با این وجود همه ی افراد نامبرده در این شایعات علنا تکذیب کردند که ناکاموتو هستند.

خود ناکاموتو زمانی ادعا کرد مردی ۳۷ ساله است که در ژاپن زندگی می کند. با این وجود ، به دلیل زبان انگلیسی حرفه ای و نرم افزار وی که به زبان ژاپنی نیست، در این مورد تردیدهای منطقی ای وجود دارد. در اواسط سال ۲۰۱۰ ، ناکاموتو به موارد دیگری روی آورد و بیت کوین Bitcoin را به دست چند عضو برجسته ی جامعه ی بیت کوین BTC سپرد . همچنین Satoshi نام Gavin Andresen را به عنوان توسعه دهنده ی اصلی معرفی کرد. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سایت هایی به اسم اکسچنج خرید و فروش می شوند.

چگونه بیت کوین خرید و فروش کنیم ؟

برای خرید و فروش بیت کوین می توانید به اکسچنج های ارز دیجیتال نظیر دلاریپتو مراجعه کنید. این صرافی های رمزارز به صورت 24 ساعته خدمات مرتبط با خرید و فروش ارز دیجیتال به شما ارائه می کنند. در این صرافی شما می توانید بیت کوین خود را به تومان ، لیر و ارزهای الکترونیکی دیگر تبدیل کنید.

ارزهای الکترونیکی کدامند؟

ارزهایی نظیر پیپال ، وبمانی و پرفکت مانی در زمره ارزهای الکترونیکی قرار میگیرند . علاوه بر ارزهای دیجیتالی خدمات مرتبط با ارزهای الکترونیکی مانند خرید و فروش وبمانی نیز توسط اکسچنج ارز دیجیتال دلاریپتو ارائه می شود. دلاریپتو امکان فروش عمده تتر و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را به صورت حضوری در تهران ، اهواز و بانه به مشتریان خود ارائه می دهد.

چه کسی واحدهای بیت کوین را تولید می‌کند؟

واحدهای بیت کوین توسط سازمان متمرکز خاصی تولید و صادر نمی‌شوند. افرادی به نام استخراج‌کننده یا به اصطلاح ماینر (miner) می‌توانند سخت افزارهای قدرتمند خود را برای حفظ امنیت شبکه بیت کوین به کار بگیرند. طی این فرایند بیت کوین تولید می‌شود و به عنوان پاداش به ماینرها تعلق می‌گیرد. محدود بودن واحدهای بیت کوین موجب کمیابی، عدم تورم و ارزشمندی آن در طول زمان خواهد شد. به دلیل این ویژگی بیت کوین، افراد زیادی بیت کوین را به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری و ذخیره ارزش (مانند طلا) خریداری و نگهداری می‌کنند.

مطالب پیشنهادی